Informacja

Producenci

Promocje

Jaki kantar dla konia wybrać


Dobór odpowiedniego rodzaju wyposażenia dla wierzchowca nie jest decyzją cysto kosmetyczną. Przeciwnie — to, w jaki sprzęt wyposażymy naszego podopiecznego, ma niebagatelne znaczenie dla jego komfortu oraz bezpieczeństwa. Istotną rolę odgrywają tutaj nie tylko indywidualne preferencje — zarówno nasze, jak i zwierzęcia — ale także okoliczności i wymagania konkretnej sytuacji. Poniżej podpowiadamy jaki kantar dla konia wybrać, omawiamy pozycje przodujące w rankingach, a także wskazujemy na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu.

Czym są kantary dla konia i jak wybrać najlepszy — ranking

Ogólnie rzecz ujmując, kantar dla konia jest rodzajem nieco uproszczonej uzdy. Tym, co już na pierwszy rzut oka odróżnia jednak oba elementy wyposażenia wierzchowca, jest wędzidło, a raczej jego brak w przypadku sprzętu będącego głównym bohaterem niniejszego rankingu. Tego rodzaju uprząż stanowi część podstawowego wyposażenia zwierzęcia, co znajduje odzwierciedlenie w szerokim zakresie aktywności, przy których jest ona przydatna.

Kantary dla konia przydadzą nam się podczas prowadzenia zwierzęcia, na przykład do boksu. Są one również przydatne w kontekście wszelkiego typu zabiegów pielęgnacyjnych, gdyż pozwalają na utrzymanie większej kontroli nad podopiecznym, a w razie potrzeby również przymocowania do uwiązu. Oferujemy zarówno modele przeznaczone dla źrebaków, jak i osobników dorosłych.

Ranking kantarów dla konia — szeroki wybór uprzęży

Jednym z najbardziej popularnych typów kantarów dla konia jest modele wykonany z taśmy — najczęściej nylonowej — wzbogaconej dodatkowo o metalowe łączenia. Tego rodzaju uprząż pojawia się we wszystkich rankingach, jest łatwo dostępna oraz stosunkowo tania. Umożliwia ona również łatwą regulację i jest bardzo wygodna dla zwierzęcia.

Pewną wariację modeli taśmowych stanowią natomiast egzemplarze podszywane, wzbogacone o miękkie podszycie na chrapniku oraz części potylicznej. To może być wykonane między innymi z delikatnego filcu, a także futra — naturalnego bądź sztucznego. Jest to doskonała alternatywa dla wierzchowców o nieco bardziej wrażliwej skórze.

Nieco bardziej elegancką propozycję stanową skórzane kantary dla konia. Modele z tej kategorii — wykonane ze skóry naturalnej lub ekologicznej — nierzadko przodują w rankingach uprzęży ze względu na swój klasyczny wygląd. Są to egzemplarze wygodne i praktyczne, a ich estetyka sprawia, że są również częstym wyborem przy okazji zawodów i sesji zdjęciowych.

Modele sznurowe natomiast — inaczej haltery — wykonane są z pojedynczego kawałka sznura, co skutkuje bardzo dużą wytrzymałością przy jednoczesnej redukcji wagi. Mogą one być użytkowane podczas prowadzenia wierzchowca lub nawet jazdy bez wędzidła, lecz mocowanie do uwiązu w tym przypadku nie jest dobrym pomysłem, gdyż zwierzę może łatwo się zranić.

Kantary dla konia — ranking poszczególnych rodzajów

Zachęcamy jednocześnie do sprawdzenia naszej oferty osprzętu jeździeckiego z tej oraz pozostałych kategorii produktowych na naszej stronie internetowej, a także do zapoznania się z wpisami oraz rankingami na naszym blogu.